ویدیوی آموزشی واریز و برداشت در تاپ‌چینج در ادامه آموزش‌های مجموعه آلپاری است که اگر آنها را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا آنها را ببینید که در فهرست زیر ارائه شده است:

 1. ساخت اکانت در بروکر آلپاری
 2. ساخت حساب معامله‌گری در بروکر آلپاری
 3. اسپرد چیست؟
 4. واریز و برداشت در تاپ‌چینج (همین آموزش)


فهرست مطالب ارائه‌شده در این آموزش

 1. ساخت حساب کاربری در وب‌سایت تاپ‌چینج
 2. مراحل احراز هویت
 3. شارژ آنلاین برای واریز و برداشت
 4. شارژ حساب معاله‌گری در وبسایت آلپاری (واریز و برداشت)

ساخت حساب کاربری در وب‌سایت تاپ‌چینج

ساخت حساب کاربری در این نوع بروکرها همیشه چالش‌های فراوانی دارد. از آنجا که احتمال اشتباه در این حساب‌ها زیاد است و می‌تواند سرمایه ما را به خطر بیندازد اقدام به ساخت این مجموعه آموزش کردیم تا بتوانیم ساخت حساب را به طور کامل آموزش دهیم تا بتوانید مطمئن باشید که مشکلی در ساخت حساب و بالطبع در امنیت حساب نیست.


ابتدا وارد وبسایت تاپ‌چینج شده و روی گزینه ثبت‌نام کلیک می‌کنیم.

ساخت حساب کاربری در تاپ‌چینج


ثبت نام در تاپ‌چینج

در صفحه جدید ایمیل خود را وارد می‌کنیم. صفحه قوانین را مطالعه می‌کنیم و اگر با قوانین موافق بودیم آن را با تیک زدن قبول و تایید می‌کنیم. سپس بر روی گزینه ارسال کد کلیک می‌کنیم.


ثبت‌نام در تاپ‌چینج

کد اعتبارسنجی ایمیل برای ما ارسال می‌شود آن را در کادر وارد می‌کنیم و گزینه تایید را می‌زنیم. 


تاپ‌چینج

پس از تایید اعتبارسنجی ایمیل به صفحه اطلاعات حساب کاربری وارد خواهیم شد. نام، نام خانوادگی و کشور را وارد می‌کنیم. سپس نوبت به تعیین رمزعبور می‌رسد.

 • دقت داشته باشید که رمز عبور در این وبسایت باید از این ۳ قانون پیروی کند:
  1. تعداد حرف‌‌های رمز (کاراکترها) حداقل ۸ و حداکثر ۳۲ حرف باشد.
  2. حتما از حروف انگلیسی بزرگ و کوچک در رمز عبور استفاده شود.
  3. حداقل یک عدد در رمز مورد استفاده قرار بگیرد.

سپس گزینه ایجاد حساب را می‌زنیم. حساب کاربری ساخته می‌شود. پس از آن وارد بخش ورود می‌شویم و اطلاعات حساب خودمان را وارد کرده و گزینه ورود را می‌زنیم. پس از این مرحله ما وارد داشبود حساب کاربری خودمان می‌شویم.

احراز هویت

در اینجا ۳ گزینه شماره تلفن همراه، اطلاعات شخصی و تعهدنامه را می‌بینیم. اینها هر کدام بخشی از احراز هویت شما می‌باشد که حتماً قبل از شروع کار با وب‌سایت باید انجام شوند. بخشی هم با عنوان آدرس وجود دارد که اگر خواستید می‌توانید آن را نادیده بگیرید.

اعتبارسنجی شماره تلفن همراه:

احراز هویت در تاپ‌چینج

در این قسمت شماره تلفن خود را وارد می‌کنید و از طرف تاپ‌چینج برای تلفن همراه شما کد اعتبارسنجی ارسال می‌شود. کد را داخل کادر وارد کرده و کد کشور را هم انتخاب می‌کنید و دکمه ارسال کد را کلیک می‌کنیم. کدی که برای ما ارسال می‌شود را در کادر وارد می‌کنیم و دکمه ثبت را می‌زنیم و اعتبارسنجی شماره تلفن ما انجام می‌شود.


اطلاعات شخصی و تعهدنامه

تاپ‌چینج و ایستگاه ارز

۲ گزینه دیگر را هم مانند گزینه اعتبارسنجی تلفن همراه انجام دهید. در بخش اطلاعات شخصی باید اطلاعاتی مانند نام، فامیلی، کد ملی، آدرس … را وارد کنید و در بخش تعهدنامه هم تعدادی مثال به شما نشان می‌دهد که مانند آنها از خودتان عکس تهیه کنید و با یک متن تعهدنامه که باید بنویسید و برای سایت ارسال کنید.


کیف پول‌های من در تاپ‌چینج

زمانیکه داخل داشبود و در لیست سمت راست صفحه روی کیف پول‌های من کلیک کنیم. اگر برای اولین بار است که وارد می‌شویم باید مواردی را که خواسته است وارد کرده و کیف پول ما ایجاد می‌شود. پس از آن باید حساب مورد نظر خود را وارد و آن را تایید کنیم.


شارز کردن کیف پول در تاپ‌چینج

زمانیکه داخل داشبود و در لیست سمت راست صفحه روی کیف پول‌های من کلیک کنیم. اگر برای اولین بار است که وارد می‌شویم باید مواردی را که خواسته است وارد کرده و کیف پول ما ایجاد می‌شود. پس از آن باید حساب مورد نظر خود را وارد و آن را تایید کنیم.


شارژ آنلاین برای واریز و برداشت

شارژ آنلاین کیف پول در تاپ‌چینج

برای شارژ کیف پول بصورت آنلاین باید روی گزینه آنلاین در سمت چپ تصویر کلیک کنیم. پس از آن وارد صفحه زیر می‌شویم که نوع پولی که قصد شارژ از طریق آن را داریم انتخاب می‌کنیم. از آنجا که ما قصد شارژ به دلار داریم پس کیف پول دلار را انتخاب می‌کنیم.


شارژ کیف پول دلاری وبسایت تاپ‌چینج

نوع ارز پرداختی را روی ریال قرار می‌دهیم. مبلغ مورد نظر خودمان را وارد می‌کنیم که در اینجا ما مبلغ 2,900,000 رایل را انتخاب کرده‌ایم. کادر اطلاعات بیشتر مهم نیست خالی بگذارید. در کادر سمت چپ مقدار دلاری که برای شما شارژ خواهد شد را با نرخ دلار در همان لحظه نشان می‌دهد.


در مرحله بعدی جزئیات پرداخت شما را برای آخرین بار بطور کامل نشان می‌دهد تا اگر اشتباهی در آن وجود دارد بتوانید برگردید و اصلاح کنید. اگر مشکلی وجود نداشت گزینه صحت را روشن کرده و دکمه ثبت را بزنید.


 واریز و برداشت در تاپ‌چینج

در قسمت بعدی یعنی پرداخت، حساب بانکی که قبلاً وارد و تایید کرده بودیم را انتخاب می‌کنیم. پس از آن گزینه پرداخت را بزنید. وارد شبکه پرداخت می‌شویم و اطلاعات حساب را وارد می‌کنیم تا پرداخت انجام شود.


اگر پرداخت موفق باشد این صفحه را به شما نشان خواهد داد. با زدن دکمه مشاهده درخواست می‌توانیم جزئیات پرداخت را ببینیم. برای مشاهده شارژ پولی حساب خود از منو سمت راست روی قسمت کیف پول و سپس روی قسمت کیف پول‌های من بزنید. در این قسمت می‌توانید میزان شارژ حساب خود را ببینید.


برای مشاهده شارژ پولی حساب خود از منو سمت راست روی قسمت کیف پول و سپس روی قسمت کیف پول‌های من بزنید. در این قسمت می‌توانید میزان شارژ حساب خود را ببینید.


شارژ حساب معاله‌گری در وبسایت آلپاری (واریز و برداشت)

از آنجا که در آموزش قبلی یک حساب در وبسایت آلپاری ساخته بودیم، پس در اینجا از قسمت ورود استفاده می‌کنیم تا وارد حساب کاربری خودمان شویم. بصورت خودکار ابتد وارد صفحه داشبود خودتان خواهید شد.


نکته: حساب‌های معامله‌گری حداقل سپرده دارند. حداقل سپرده چیست؟
حساب‌های استاندارد حداقل سپرده‌شان 100دلار یا 100 یورو است و اگر شما کمتر از این مبلغ را به حساب معامله‌گری خود واریز کنید، به شما اجازه شروع کار را نخواهد داد. این مبلغ برای حساب‌های ECN و Pro معمولاً بین 300 تا 500 دلار است. به همین علت ما در اینجا یک حساب نانو ساخته‌ایم تا 10 دلار وارد کنیم و بتوانیم معامله انجام دهیم.حساب معامله‌گری مورد نظرتان که می‌خواهید آن را شارژ کنید پیدا و روی گزینه واریز در کنار آن کلیک کنید. برای مثال در اینجا ابتدا نوع حساب را چک می‌کنیم که نوع حساب nano است و پس از اطمینان از اینکه دقیقاً همان حساب معامله‌گری مورد نظرمان است روی گزینه واریز کلیک می‌کنیم.

در قسمت اطلاعات اولیه ۳ گزینه را باید انتخاب کنیم:

 1. نوع انتقال: یعنی می‌خواهیم واریز کنیم یا برداشت؟
 2. انتقال از: با کلیک بر روی انتقال از، صرافی تمامی گزینه‌های پرداخت را به ما معرفی می‌کند تا انتخاب کنیم. در اینجا ما تاپ‌چینج یا همان TC Pay را در اینجا انتخاب می‌کنیم.
 3. انتفال به: همان حسابی هست که می‌خواهیم پول را به آن انتقال دهیم که در این آموزش ما حساب نانو را انتخاب کردیم.
  بعد از انتخاب هر ۳ مورد گزینه ادامه را می‌زنیم و وارد مرحله جزئیات انتقال می‌شویم.


جزئیات پرداخت آلپاری - انتفال در تاپ‌چینج

مبلغ مورد نظرمان را وارد می‌کنیم که در اینجا قصد انتقال ۱۰ دلار را داریم پس آن را وارد می‌کنیم. پس از آن میزان کارمزد را به ما نشان می‌دهد که چون از تاپ‌چینج به آلپاری هیچ کارمزدی ندارد به ما جمله “نرخ کارمزد ندارد” را نشان می‌دهد. پس ازآن روی گزینه ادامه کلیک می‌کنیم تا به مرحله بعد هدایت شویم.


اتصال حساب آلپاری به تاپ‌چینج

در این قسمت باید حساب آلپاری به حساب تاپ‌چینج اتصال پیدا کند تا بتواند مبلغ را انتفال دهد. اطلاعات حساب و مبلغ مورد تایید را نشان می‌دهد و کافی است که اطلاعات حساب خود را وارد کنیم تا وارد اکانت شده و مبلغ را برای ما واریز کند. پس از لاگین شدن در این مرحله تایید حساب هم می‌خواهد. پس از وریفای کردن حساب وارد مرحله بعدی برای انتخاب کیف پول مد نظر شما می‌شود. در اینجا می‌بینیم که حساب آلپاری ما به تاپ‌چینج وصل شده است. از آنجا که ما کیف پول دلار را شارژ کرده بودیم پس کیف پول دلار را انتخاب می‌کنبم. پس از انتخاب دوباره اطلاعات برداشت از حساب را نشان می‌دهد. بررسی کنید اگر جزئیات انتقال صحیح بود گزینه pay به معنی پرداخت را می‌زنیم. پس از آن تایید گزینه ترنزاکشن را به ما نشان می‌دهد.


در این قسمت تایید پرداخت را می‌بینیم و برای هدایت به مرحله بعد گزینه Redirect را می‌زنیم. وارد حساب ما می‌شود و در قسمت داشبورد خواهیم دید که حساب ما شارژ شده است. بعضی مواقع ممکن است که شارژ حساب تا ۵ دقیقه به طول بیانجامد.


برداشت از حساب هم مراحلی شبیه همین موارد را دارد که با انجام آن می‌توانیم پول از حسابمان برداشت کنیم و برای ما واریز کند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن جزئیات بیشتر و آموزش دقیق‌تر ویدیوی آموزشی که توسط تیم ایستگاه ارز تولید شده است را ببینید تا بتوانید بصورت ملموس‌تر ودقیق‌تر مراحل را دیده و انجام دهید. در کامنت‌ها نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مجموعه آموزش‌های صرافی آلپاری در ایستگاه ارز

 1. ساخت اکانت در بروکر آلپاری
 2. ساخت حساب معامله‌گری در بروکر آلپاری
 3. اسپرد چیست؟
 4. واریز و برداشت در تاپ‌چینج (همین آموزش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *