ارزش اتریوم

۳ نشانه که می‌گویند قیمت اتریوم (ETH) تا سپتامبر به ۲.۵ هزار دلار می‌رسد. مجموعه‌ای از شاخص‌های فنی و بنیادی اتر از حرکت این ارز به سمت ۲،۵۰۰ دلار تا سپتامبر پشتیبانی می‌کنند. ارزش ارز بومی اتریوم (اتر)، از زمانی که در ژوئن ۲۰۲۲ به حدود ۸۸۵ دلار رسید بیش از دو برابر شده است. اکنون، براساس مجموعه‌ای از شاخص‌های فنی و بنیادی به حرکتی قاطع به سوی ۲،۵۰۰ دلار در ماه اوت چشم دوخته است.

تقسیم زنجیره اتریوم به معنای توکن‌های بیشتر است

بخش بزرگی از رقابت جاری اتر به دلیل ادغام ظاهر شد، یک ارتقاء شبکه که پروتکل بلاک‌چین (Blockchain) زیربنایی اتریوم را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در ماه سپتامبر تغییر می‌دهد. در همان زمان، تغییر دادن به اثبات سهام، نقش ماینرها را در زنجیره از بین می‌برد و آن‌ها را با تأییدکننده‌ها جایگزین می‌کند. این ترس تغییر، یک ماینر رمزارز (Cryptocurrency) چینی به نام چندلر گوئو (Chandler Guo) را برانگیخت که با مقاومت کردن برعلیه ادغام ورژن اثبات کار اتریوم را زنده نگه دارد.
شکاف زنجیره‌ای امکان پذیر است. گوئو در کنار توکن بومی قبلاً نسخه خود از زنجیره اثبات کار اتریوم را به عنوان اتریوم اثبات کار (ETHPoW) معرفی کرده است. علاوه بر این، بعضی از صرافی‌های رمزارز قبلاً این توکن را برای ترید کردن در فهرست گذاشته‌اند، حتی بایننس نیز در نظر دارد در صورت لزوم همین کار را انجام دهد.

ادغام اتریوم در حال نزدیک شدن است. اگر اتریوم را در بایننس نگه می‌دارید، باید بدانید که:
بایننس از ادغام حمایت خواهد کرد. در مورد توکن‌های تازه فورک شده، ما پشتیبانی برای توزیع و برداشت را ارزیابی کرده و در نظر خواهیم گرفت.

بایننس (@binance) ۱۰ اوت ۲۰۲۲

نکته کلیدی تقسیم زنجیره این است که دارندگان اتر موجود، از زنجیره‌های جدید مقدار مساوی توکن دریافت خواهند کرد. این امر به نوبه خود می‌تواند تقاضا برای اتریوم در بازار را افزایش و قیمت آن را در آستانه ادغام به ۲،۵۰۰ دلار برساند.

حرکت صعودی در حال انجام است

در طول بازیابی قیمت اخیر، اتر با اطمینان به سمت محدوده مقاومتی حیاتی ۱،۶۲۵ تا ۱،۹۷۵ دلار افزایش یافته است. ETH/USD اکنون قصد دارد محدوده را به عنوان پشتیبانی بازپس گیرد، بدین ترتیب به خودش یک حداقل قیمت قوی می‌دهد تا صعودی به سمت ۲،۰۰۰ و بالاتر از آن را دنبال کند. نزدیکترین هدف صعودی آن میانگین متحرک‌‌نمایی ۵۰ هفته ای ۲،۳۴۰ دلار است. هدف شکست محدوده بعدی می‌تواند مقاومت خط روند نزولی چند ماهه اتر در حدود ۲،۵۰۰ دلار باشد.

جریان‌های نهادی شتاب بیشتری می‌گیرند

هدف صعودی فنی ۲،۵۰۰ دلار نشانه‌هایی از افزایش اخیر در جریان سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اتریوم دریافت می‌کند. قابل ذکر است که این محصولات نهادی در هفته منتهی به ۵ آگوست ۱۶.۳ میلیون دلار سرمایه را از سرمایه‌گذاران جذب کرده‌اند. منابع مالی مشابه برای بیت‌کوین (BTC) شاهد خروج سرمایه به ارزش ۸.۵ میلیون دلار در مدت مشابه بودند که نشان‌دهنده یک جانبداری صعودی قوی برای اتر در مقابل ارز دیجیتال برتر است. به طور کلی، هیاهوهای اطراف ادغام اتریوم به عنوان کاتالیزور صعودی اصلی عمل می‌کنند، همانطور که در بالا گفته شد. با این حال، اتر ممکن است پس از ارتقاء به اثبات سهام در ماه سپتامبر زمانی که معامله‌گران به طور بالقوه شروع به «فروش اخبار» می‌کنند شاهد اصلاحات شدید قیمت باشد.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: 3 signs Ethereum price is on track toward $2.5K by September (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *