رمز‌ارزهای گمشده - بیت کوین های گمشده - بیت‌کوین

یک کاربر رمزارز (Cryptocurrency)، کسی که ۱۶۳ میلیون دلار از دست داده است قصد دارد بخش جست‌وجوی ربات راه‌اندازی کند. جیمز هاولز (James Howells) تصمیم داشت که در هفته‌های آینده با شورای شهر نیوپورت (Newport City) صحبت کند. در مورد پیشنهادی برای یافتن هارد دیسک خود که 9 سال پیش در یک محل دفن زباله دور انداخته شده است. جیمز هاولز، مردی بریتانیایی که در سال ۲۰۱۳ به اشتباه یک هارد دیسک حاوی تقریباً ۷،۵۰۰ بیت کوین (BTC) را دور انداخته است. ظاهراً او شروع به بررسی همکاری ربات‌ها و انسان‌ها برای بازیابی رمزارز خود از محل دفن زباله‌های محلی کرده است. با توجه به گزارش روز یکشنبه بیزنس اینسایدر، هاولز یک ایده ۱۱ میلیون دلاری برای یافتن و بازیابی هارد دیسک گم شده ارائه کرده است. این هارددیسک ممکن است با ۱۱۰،۰۰۰ تن زباله احاطه شده باشد.

ایده ۱۱ میلیون دلاری برای بازیابی بیت کوین های گمشده

در یک نسخه از طرح، هاولز با حمایت چند سرمایه‌گذار خطرپذیر، سگ‌های رباتیک و دیگر ماشین‌ها را تا سه سال درگیر جمع‌آوری و دسته‌بندی زباله‌ها می‌کند. تا زمانی که بیت کوین گمشده پیدا شود درحالیکه نسخه دیگری از طرح هاولز ۶ میلیون دلار هزینه دارد و ۱۸ ماه طول می‌کشید. بسیاری از کاربران رمز ارز، داستان اقدامات هاولز را به عنوان حکایتی از اهمیت ردیابی کوین‌های خود می‌دانند. چه با ذخیره امن کلیدهای خصوصی، و چه با یک کیف پول سخت‌افزاری فیزیکی. این بریتانیایی هارد دیسک حاوی بیت کوین را در سال ۲۰۱۳ به گمان خالی بودن آن دور انداخت. اما چند ماه بعد متوجه شد که به طور بالقوه میلیون ها دلار ارز دیجیتال را از دست داده است.
شورای شهر نیوپورت، نهاد دولتی مسئول نظارت بر عملیات، تلاش‌های قبلی هاولز برای بازیابی دستگاه در محل دفن زباله که ظاهراً حاوی هارد دیسک گمشده است را رد کرده است. گزارشی از ژانویه ۲۰۲۱ – زمانی که ارزش بیت‌کوین بیشتر از ۳۰،۰۰۰ دلار بود – نشان می‌دهد که هاولز تا ۲۵٪ از ارزش ارز از دست رفته را در زمان افزایش هزینه‌ها ناشی از همه‌گیری کرونا، به عنوان کمک مالی به شهر پیشنهاد کرده است، اما هنوز فرصت جست‌وجو به او داده نشده است.

بیشتر بدانید: استیبل‌کوین چیست؟ (راهنمای کامل)
یکی از نمایندگان شورا گفت:

هیچ چیزی وجود ندارد که آقای هاولز بتواند (برای تأیید) به ما ارائه دهد.

پیشنهادهای او خطر زیست‌محیطی قابل توجهی دارد که ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم و در واقع ما با شرایط مجوز خود از بررسی آن جلوگیری می‌کنیم. در زمان انتشار این مقاله، ارزش ۷،۵۰۰ بیت‌کوین تقریباً ۱۶۳ میلیون دلار در میان نوسانات بازار ارزهای دیجیتال است. طرح هاولز، در صورت تأیید و اجرای موفقیت‌آمیز، به او اجازه می‌دهد تقریباً ۳۰ درصد از بیت‌کوین را حفظ کند. این در حالی است که مابقی به تیم بازیابی، سرمایه‌گذاران و ۱۵۰،۰۰۰ ساکن نیوپورت اختصاص می یابد. به اعضای گروه آخر هر کدام تقریبا ۶۰ دلار می‌رسد.

جیمیز هاولز در یک مصاحبه با روزنامه‌نگار ریچارد هموند (Richard Hammond) گفت:

اگر ما در بازیابی کوین‌ها موفق شویم، به معنای واقعی کلمه تعهد می‌دهم به مردم نیوپورت به صورت مستقیم رمزارز بدهم. من می‌توانم بقیه عمرم را صرف یک کار روزانه کنم و هرگز به چیزی با ارزشی که روی هارد دیسک است نزدیک نشوم.

او قصد داشت که در هفته پیش رو با شورا گفت‌وگو کند. هاولز گفته است، اگر اعضا طرح بازیابی بیت کوین ها را رد کنند می‌تواند با ادعای تحریم‌های غیرقانونی رمزارز روی هارد دیسک، راهی قانونی را برای جستجوی محل دفن زباله پیدا کند. برخی از کارشناسان با بازیابی سکه‌های گمشده یا فراموش شده به ارزش میلیون‌ها دلار، باعث شهرت خود در فضای رمزارزها شده‌اند. در آگوست ۲۰۲۱، کی‌چین‌ایکس (KeychainX) یک سرویس بازیابی کیف پول، گزارش داد که به یک کیف پول که شش ساله حاوی ۱۰ میلیون دوج‌کوین (DOGE) می‌باشد دسترسی پیدا کرده است که در آن زمان تقریباً ۳ میلیون دلار ارزش داشت. همچنین جو گراند (Joe Grand)، یک مهندس کامپیوتر و هکر سخت‌افزار در ماه ژانویه بیش از ۲ میلیون دلار را از یک کیف پول سخت‌افزار ترزور (Trezor) بازیابی کرده است.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Crypto user who lost $163M in Bitcoin wants to deploy robot search party — Report (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *