در روز دوشنبه تاریخ 13 دسامبر مدیرعامل FTX (SamBankman-Fried) توسط پلیس کشور باهاماس دستگیر شد و چند روز بعد توسط وزارت ‌‎ایالات‌متحده به دلیل کلا‌‎هبرداری از سرمایه‌گذاران متهم شناخته شد. جزئیات ورشکستگی صرافی FTX را می‌توانید داخل وب‌سایت مطالعه کنید. اما بعد از ورشکستگی FTX چه بلایی قرار است سر این صرافی و مدیرعامل آن بیاید؟

دستگیر شدن SamBankman-Fried

SamBankman-Fried چی کسی است؟

SamBankman-Fried توسط دو استاد حقوق دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا بزرگ شده است. در 30 سالگی پس‌ از فارغ‌التحصیل شدن از موسسه تکنولوژی ماساچوست شغل خود را در Jane Street Capital آغاز کرد.

چرا SamBankman-Fried بازداشت شد؟

مدیرعامل FTX در تاریخ 13 دسامبر در کشور باهاماس به دستور ایالات‌متحده‌ آمریکا دستگیر شد.

دفتر دادستانی کل باهاماس گفت:

انتظار می‌رود به زودی SamBankman-Fried را به ایالات‌متحده‌ آمریکا برگردانیم.

دادستان‌های ایلات‌متحده گفتند که:

مدیرعامل FTX از مشتریان این صرافی کلاهبرداری کرده است. SamBankman-Fried با سواستفاده از سپرده‌های مشتریان صرافی FTX هزینه‌ها و بدهی‌های Alameda را پرداخت می‌کرده است. او همچنین با ارائه اطلاعات نادرست در مورد وضعیت صندوق به سرمایه‌گذاران از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

بعد از این اتفاقات بالاخره در روز سه‌شنبه مدیرعامل صرافی FTX دستگیر شد. در حالی که همچنان صرافی پنهان می‌کند که سرمایه مشتریان این صرافی را به Alameda می‌فرستد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده مدعی شده است که این صرافی حداقل مبلغی حدود 1.8 میلیارد دلار از مشتریان خود کلاهبرداری کرده است.

اما الان چه اتفاقی برای SamBankman-Fried می‌افتد؟

در اولین مرحله SamBankman-Fried به ایالات‌متحده برمی‌گردد و در آن‌جا رسماً محاکمه می‌شود و قاضی تعیین می‌کند که آیا او در زندان نگه داشته شود یا نه؟ اما آینده اینکه سرنوشت مدیرعامل FTX چه می‌شود اصلا مشخص نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *