سود تسلا از بیت کوین ، ایلان ماسک

تسلا گزارش داد از فروش بیت کوین (BTC) ۶۴ میلیون دلار سود کرده است. شرکت خودرو الکتریکی ایلان ماسک ۷۵٪ از بیت‌کوین خود را در سه ماهه دوم فروخته است. سودآوری کلی شرکت تحت تأثیر تورم و رقابت برای سلول‌های باتری قرار گرفت. تصمیم تسلا برای تخلیه بیشتر خزانه‌های بیت‌کوین خود باعث شد این شرکت در سه ماهه دوم سود زیادی را بدست آورد، حتی وقتی که ارزش رمز‌ارز وارد بازار نزولی شد.
براساس فرم کیو-۱۰ (Q-10) رسمی ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده، در شش ماه اول سال ۲۰۲۲، تسلا ۱۷۰ میلیون دلار زیان کاهش ارزش، که ناشی از تغییرات در ارزش دفتری دارایی‌های بیت کوینش بوده را ثبت کرده است. پس از فروش ۷۵٪ از ذخیره‌ی بیت کوین خود به دلار، در سه ماهه دوم، این شرکت یک سود واقعی ۶۴ میلیون دلاری را بدست آورد. در امور مالی، یک زیان کاهش ارزش، زمانی رخ می‌دهد که ارزش منصفانه یک دارایی نگهداری شده توسط یک شرکت کمتر از ارزش دفتری سرمایه‌گذاری باشد.

شرکت خودروسازی تسلا و بیت کوین

تسلا با مدیریت ایلان ماسک در سه ماهه دوم به ازای هر سهم ۲.۲۷ دلار سود کسب کرد و این امر باعث شد که درآمدی به ارزش ۱۶.۹۳ میلیارد دلار را به ثبت برساند. اگرچه این سودآوری در مقایسه با سه ماهه اول کاهش یافته است، اما از سطح یک سال پیش بالاتر بوده است. با این حال، سودآوری شرکت تحت تأثیر تورم و رقابت برای سلول‌های باتری قرار گرفت. با توجه به خزانه‌های بیت‌کوین، این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی هنوز ۱۰،۸۰۰ بیت کوین در حساب خود دارد. براساس قیمت حال حاضر بیت کوین که حدود ۲۲،۰۰۰ دلار است، ارزش دارایی دیجیتالی نگهداری شده تسلا تقریباً ۲۳۷ میلیون دلار است.

افشاگری کی-۱۰ (10-K) هیچ بینش جدیدی را در مورد استراتژی دارایی دیجیتال (بیت کوین و …) تسلا نشان نداد. با این حال، شرکت اعلام کرد که ممکن است در طول زمان دارایی‌های خود را افزایش یا کاهش دهد:

مانند هر سرمایه‌گذاری و مطابق با نحوه مدیریت وجه نقد و حساب‌های معادل وجه نقد مبتنی بر فیات، ممکن است در هر زمان بر‌اساس نیازهای کسب‌وکار و براساس دیدگاه خود از بازار و شرایط محیطی، میزان دارایی‌های دیجیتال خود را افزایش یا کاهش دهیم.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Tesla reports $64M profit from Bitcoin sale (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *