صعود و سقوط رمز ارزها

معامله‌گر بیت‌کوین (BTC) می‌گوید:

در تابستان امسال انتظار افت بیشتر و سپس افزایش قیمت برای بیت‌کوین را داشته باشید.

کریپتوجب (Crypto Jebb) و تحلیل‌گر مستقل بازار اسکات ملکر (Scott Melker) موافق هستند که سخت‌ترین روزهای بازار ارز دیجیتال هنوز در پیش است. بحث در مورد وضعیت بازار رمزارز در چند هفته گذشته عنوان اصلی بوده است زیرا رسانه‌های بومی غیررمزنگاری بیت‌کوین و سرمایه‌گذاران دی‌فای به دلیل سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بدون ارزش بنیادی از بین می‌روند. در همان زمان، تحلیلگران و معامله‌گران متبحر در حوزه ارزهای دیجیتال، به دنبال سرنخ‌هایی هستند که نشان می‌دهد چه زمانی بازار به پایین‌تر و دوره معکوس خواهد رفت. سرمایه‌گذاران تازه‌کار به وضوح عصبی هستند و تعداد کمی از آنها نابودی طبقه دارایی در حال رشد را پیش‌بینی کرده‌اند اما برای کسانی که چندین دوره در بازار بوده‌اند، این بازار نزولی جدید فقط یکی دیگر از آتش‌سوزی‌های جنگلی است که در نهایت به یک اکوسیستم سالم‌تر منجر می‌شود.

قدم‌های بعدی برای بازار رمز ارز موضوعی بود که به طور عمیق با مشارکت‌کننده کوین‌تلگراف (Cointelegraph) کریپتو‌جب و تحلیل‌گر مستقل بازار اسکات ملکر مورد بحث قرار گرفت. این زوج در مورد دیدگاه‌های خود درباره‌‌ی اینکه چرا ارزش پیشنهادی برای بیت‌کوین همچنان قوی است و اینکه پرایس‌اکشن (Price action) برای ارزهای دیجیتال برتر می‌تواند یک حرکت رو به جلو باشد صحبت کردند. معامله‌گران در درجه اول بر قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین متمرکز هستند و از این واقعیت ابراز تاسف می‌کنند که به‌عنوان پوشش تورمی که بسیاری قول داده بودند عمل نمی‌کند، اما ملکر خاطرنشان کرد که عملکرد آن تا حد زیادی به کشور و وضعیت اقتصادی محل زندگی فرد بستگی دارد.
ممکن است بیت‌کوین از نظر دلار آمریکا به میزان قابل توجهی کاهش یابد، اما در مقایسه با کشورهایی مانند ونزوئلا که با تورم فوق‌العاده روبرو هستند، یا نیجریه، که جمعیت زیادی بدون بانک دارد، بیت‌کوین به مردم راهی برای حفظ ارزش پول خود و انجام معاملات در یک سیستم مالی باز ارائه کرده است. یکی از بزرگترین عملکردهایی که توسط ملکر برجسته شده است این است که بیت‌کوین اولین دارایی واقعی است که به مردم در سراسر جهان این توانایی را می‌دهد که اگر سیستم مالی فعلی برای آنها کار نمی‌کند، از آن خارج شوند. به گفته کریپتو جب، بیت‌کوین از نظر ترمودینامیکی سالم است، به این معنی که بیت‌کوین دارایی‌ای است که انرژی وارد شده به سیستم را نگه می‌دارد و از طریق چیزهایی مانند تورم نشت نمی‌کند.

بازار چه جهتی را در پیش خواهد گرفت؟

با توجه به آینده بازار، ملکر تأکید کرد که اگرچه ممکن است برای کسانی که سال‌ها در بازار بوده‌اند، به نظر نرسد که پذیرش رمزارز به سرعت پیش می‌رود، اما باید بدانند که پذیرش بیت‌کوین سریع‌تر از اینترنت است. هم کریپتو جب و هم ملکر پیشنهاد کردند که تغییر الگو به سمت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فقط به زمان بیشتری نیاز دارد زیرا افرادی مشروط به سرمایه‌گذاری در مواردی مانند کی۴۰۱ (401k) یا راث ایرا (Roth IRA) بوده‌اند و بیشتر سرمایه‌گذاران برای ترس از ریسک آموزش دیده‌اند. ملکر در پاسخ به منتقدان احتمالی که نوسانات بیت‌کوین را دلیل اصلی اجتناب از ارزهای دیجیتال می‌دانند، با اشاره به عملکرد ضعیف سهام‌هایی مانند نتفلیکس، فیس‌بوک، پی‌پال و صندوق‌های آرک (ARK) کتی وودز، مشکلاتی را که اخیراً بازارهای سهام داشته‌اند، برجسته کرد.

ملکر گفت:

ماه گذشته اولین باری بود که فکر می‌کنم تحقیقی از مساری دیدم که می‌گفت هیچ جایی وجود ندارد که شما اساساً بتوانید پول را در یک طبقه دارایی قرار دهید و هر نوع ارزشی را ذخیره کنید. اگر پول را نقد نگه دارید، ۸ درصد از قدرت خرید خود را با انجام این کار از دست داده‌اید.

به گفته ملکر، وضعیت فعلی بازار ضعیف است و در کوتاه مدت، مهم است که به یاد داشته باشید که احتمال کاهش بیشتر وجود دارد. با توجه به آنچه گفته شد، ملکر اشاره کرد که برخی از تحولات در راه است که می‌تواند به بازار کمک کند تا از آرامش خود خارج شود، از جمله چرخه انقباض فدرال رزرو که به طور تاریخی بر قیمت دارایی‌ها برای سه فصل اول چرخه انقباض فشار وارد می‌کند تا زمانی که بازار با واقعیت جدید سازگار شود.

ملکر گفت:

بهترین حدس من این است که تابستانی بسیار متلاطم، خسته‌کننده با حجمِ کم و نقدینگی کم داریم. شاید ما پایین‌ترین قیمت‌ها را وارد کنیم، یا شاید فقط از ۱۷.۵ هزار دلار به ۲۲ هزار دلار یا ۲۳ هزار دلار تغییر دهیم، یا چیزی شبیه به آن و سپس ما واقعاً شروع می‌کنیم تا ببینیم بازار در پایان سال از چه چیزی ساخته شده است.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes
لینک خبر: Bitcoin trader says expect more chop, downside, then sideways price action for BTC this summer (cointelegraph.com)

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *