دستیابی به ۱ میلیارد کاربر

گزارش بی‌سی‌جی (BCG):

صنعت رمز‌ارز در سال ۲۰۳۰ به ۱ میلیارد کاربر می‌رسد.

یک گزارش از گروه مشاوره نشان می‌دهد که ۰.۳ درصد از ثروت شخصی افراد در رمز‌ارز سرمایه‌گذاری شده درحالی که ۲۵ درصد در سهام است. احساسی گسترده برای افراد خارج از جامعه رمز‌ارز وجود دارد و آن این است که به قیمت بیت‌کوین (BTC) نگاه کنند و به این نتیجه برسند که برای ورود به رمز‌ارز خیلی دیر شده است. اگرچه، یک گزارش نشان می‌دهد که این صنعت هنوز در فاز ابتدایی منحنی پذیرش قرار دارد. در یک گزارش مشترک که توسط گروه مشاوره بوستون (Boston Consulting Group) ، بیت‌گت (Bitget) و فورسایت ونچرز (Foresight Ventures) منتشر شد، داده‌ها نشان می‌دهد که پذیرش رمز‌ارز در مقایسه با دارایی‌های سرمایه‌گذاری سنتی هنوز بسیار پایین است.
به گفته بی‌سی‌جی:

فقط ۰.۳ درصد از ثروت شخصی افراد در صنعت رمز‌ارز سرمایه‌گذاری شده است، که این غیرقابل مقایسه با ۲۵ درصد قرار داده شده در بازار سهام است.

نتیجه گزارش نشان می‌دهد که نفوذ کم این سرمایه‌گذاری به معنی این است که هنوز فضای زیادی برای رشد و پذیرش بیشتر در صنعت رمز‌ارز وجود دارد. علاوه بر این، این گزارش منحنی پذیرش اینترنت را برای رسیدن به یک میلیارد کاربر با دارندگان ارزهای دیجیتال فعلی و آدرس‌های اتریوم (ETH) با موجودی غیر صفر مقایسه می‌کند. گزارش اشاره می‌کند که رشد زیادی در راه است. به وسیله‌ی مقایسه کردن داده‌ها، پژوهشگران پیش‌بینی کرده‌اند که ممکن است این رشد تا سال ۲۰۳۰ به ۱ میلیارد نفر برسد البته اگر با همین روند به مسیر خود ادامه دهد.
اخیراً یک گزارش بازار توسط شرکت مشاوره وریفاید مارکت ریسرچ (Verified Market Research) نوشته شده که در آن پیش‌بینی شده است که ارزش صنعت ان‌اف‌تی (NFT) ممکن است طی ۱۰ سال به ۲۳۱ میلیارد دلار برسد. براساس این گزارش، این بخش ممکن است به نرخ رشد مرکب سالانه ۳۳.۷ درصدی ادامه دهد و موسیقی، فیلم و ورزش به عنوان محرک‌ها شناخته شوند.

از طرف دیگر، یک گزارش از طرف مکنزی و شرکت (McKinsey & Company) نشان داد که ارزش متاورس به تنهایی می‌تواند به ۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۳۰ برسد. این شرکت مشاوره بین‌المللی از مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها در کشور‌های مختلف و صنایع مختلف برای شناسایی الگوهای رفتار مصرف‌کننده نظرسنجی کرد. بر اساس یافته‌های آن، تجارت الکترونیک جریان نقدینگی را در متاورس (Metaverse) هدایت می‌کند و تا سال ۲۰۳۰ به ۲.۶ تریلیون دلار درآمد خواهد رسید.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Crypto to reach 1 billion users in 2030: BCG Report (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.