میتو و ضرر میلیون دلاری

میتو (Meitu) غول فناوری بیش از ۴۳ میلیون دلار از سرمایه خود را در بازار نزولی رمز ارز (Cryptocurrencies) از دست داد. میتو یکی از شرکت‌های دولتی‌ای بود که بیت‌کوین (BTC) را برای نگهداری به عنوان ذخیره‌ی خزانه در اوج رشد، سال گذشته خریداری کرد. در یک گزارش خبری در آوریل سال ۲۰۲۱ معلوم شد غول فناوری هنگ‌کنگ میتو نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. با این حال، با شروع بازار نزولی این شرکت فناوری نزدیک به نیمی از ارزش سرمایه‌ای را که در دنیای رمز‌ارزها نگه‌داشته بود از دست داد.
به گزارش یک رسانه محلی، میتو یک زیان کاهش ارزش گزارش داده است. در این گزارش بیان کرده که بیش از ۳۰۰ میلیون یوآن (۴۳.۴ میلیون) در نگهداری رمز ارز ها از دست داده است. زیان کاهش ارزش به معنی از دست رفتن ارزش یک دارایی است زمانی که آن دارایی به زیر ارزش دفتری سرمایه‌گذاری سقوط می‌کند.

بیشتر بدانید: رمزارز چیست؟ راهنمای تازه‌کارها

پرونده مالی بیت‌کوین

پرونده مالی نشان داد که زیان کاهش ارزش رمز ارز بیت کوین نسبت به سه ماهه گذشته بیش از دو برابر شده است. این همان چیزی است که شرکت پیش‌بینی کرده بود. این غول فناوری گفته است که رمز ارز های نگهداری شده‌اش می‌تواند تا پایان نیمه اول سال بر ضرر خالص شرکت تأثیر بگذارد. در یک پرونده در ماه جولای، میتو گزارش داد که رمز‌ارزهای نگه‌داری شده‌اش عبارتند از: ۹۴۰ عدد بیت‌کوین و ۳۱،۰۰۰ اتریوم (ETH) که به ترتیب با ۴۹.۵میلیون دلار و ۵۰.۵ میلیون دلار خریداری شده‌اند.

میکرواستراتژی

سرمایه‌گذاری خالص رمز ارز این شرکت گفته شده است که حدود ۱۰۰ میلیون دلار است. این شرکت نزدیک به نیمی از ارزش سرمایه‌گذاری خود را تا پایان سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به دلیل سقوط اخیر بازار رمز‌ارزها از دست داده است. میتو تنها شرکتی نیست که در سرمایه‌گذاری رمز ارز خود متحمل ضررهای قابل توجهی می‌‌شود. میکرواستراتژی (MicroStrategy)، که پرچم‌دار شرکت‌های دولتی در سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال بیت‌کوین است، گزارش داد که یک زیان کاهش ارزش رمز ارز به مقدار بیش از ۹۰۰ میلیون دلار در نگهداری بیت‌کوین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ داشته است.

بیشتر بدانید: بیت‏‌کوین چیست؟ راهنمای تازه‌کارها

در اوج رشد رمز ارز ها در سال گذشته، میکرواستراتژی به رهبری مایکل سیلر (michael saylor) استفاده کردن از بیت‌کوین را به عنوان ذخیره خزانه‌داری و جایگزین بخشی از دلار آمریکا رایج کرد. این ایده طرفداران زیادی پیدا کرد. زمانی که بیت‌کوین هر ماه بالاترین حد خود را می‌شکست و شرکت‌هایی همچون تسلا، اسپیس‌اکس و بیش از دوازده شرکت دولتی دیگر به این طرح پیوستند. با این حال، ارزش بیت‌کوین بیش از ۷۰٪ از بالاترین مقدار خود سقوط کرده است. در حال حاضر با یک سوم ارزش تاریخی خود معامله می‌شود.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Tech giant Meitu loses over $43M of its crypto investment in bear market (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *