کشورها و متاورس

سازمان‌های جهانی آفریقا، کاستاریکا و اوکراین را برای افزایش آگاهی به متاورس می‌آورند. کاربران وب۳ (web 3) به زودی قادر خواهند بود حضور در آفریقا، کاستاریکا و اوکراین را در متاورس تجربه کنند، زیرا سازمان‌ها با هدفی مشخص طبیعت‌های این کشورها را به صورت مجازی بازسازی می‌کنند. این دنیای جدید و تا حدی ناشناخته به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در دنیا است. برای شرکت‌ها و افرادی که به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود هستند. یافته‌های جدید از شرکت تحقیقاتی مارکتس‌اند‌مارکتس (MarketsandMarkets) نشان می‌دهد که اندازه بازار متاورس رشد خواهد کرد و از ۶۱.۸ میلیارد در سال ۲۰۲۲ به ۴۲۶.۹ میلیارد در سال ۲۰۲۷ می‌رسد.

پیش‌بینی رشد برای NFT

بعلاوه، یک گزارش اخیر از تحقیقات جانیپر (Juniper Research) رشد ان‌اف‌تی‌ها (NFT) را به موارد استفاده از متاورس مرتبط می‌کند. با توجه به این یافته‌ها، ان‌اف‌تی‌های مرتبط با متاورس یک افزایش را تجربه خواهند کرد و از ۶۰۰،۰۰۰ معامله در سال ۲۰۲۲ به ۹.۸ میلیون معامله تا سال ۲۰۲۷ خواهند رسید. با توجه به این پتانسیل، تعدادی از مناطق در سراسر جهان شروع به حضور مجازی کرده‌اند. امارات از راه‌اندازی استراتژی متاورس دبی در جولای امسال خبر داد. همانطور که کوین‌تلگراف قبلاً گزارش داده بود، هدف این پروژ دبی جذب شرکت‌ها و پروژه‌های خارج از کشور است. همچنین این کشور در فکر ارائه پشتیبانی در آموزش متاورس به توسعه دهندگان، سازندگان محتوا و کاربران پلتفرم‌های دیجیتال است.
در حالی که این مفهوم ممکن است آینده‌نگرانه به نظر برسد، کارشناسان صنعت معتقدند که این یک پیشرفت منطقی است. هریش لوتلیکار بنیان‌گذار و مدیرعامل سوپرورلد (Superworld)، به کوین‌تلگراف گفت:

با ادغام فناوری وب۳ Web3 در زندگی روزمره نواحی، دولت‌ها و سازمان‌ها از فرصت‌های ارتباطی، بازیگونه‌سازی و کسب درآمد در متاورس بهره خواهند برد.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Organizations bring Africa, Costa Rica and Ukraine to the Metaverse to raise awareness (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *