در این ویدئو قصد داریم اصطلاح اهرم یا لورج (Leverage) را توضیح دهیم.

زمان استفاده از اهرم

اگر به یاد داشته باشید در ویدئوی پیپ چیست؟ (Pip) به شما توضیح دادیم که صد هزار دلار یا یورو یک سرمایه خیلی بزرگ است. درست نیست که با این حجم از پول وارد معاملات بازار فارکس شویم. شاید این حجم پول برای بازارهای بزرگی همچون سهام و یا مسکن سرمایه‌ای منطقی‌ باشد اما برای بازار فارکس شاید آن قدر منطقی نیست. اینجاست که اهرم یا لورج به کمک سرمایه‌گذار خواهد آمد.

کارکرد

تصور کنید که قصد خرید یک خانه‌ی صد هزار دلاری را دارید، به بانک می‌روید و می‌خواهید وام بگیرید. بانک به شما می‌گوید که باید حداقل ۲۰٪ از قیمت خانه را پرداخت کنید. یعنی ۲۰.۰۰۰ دلار، با این حرکت، شما تنها با بیست هزار دلار صاحب یک خانه ۱۰۰.۰۰۰ دلاری می‌شوید. از آنجایی که ۲۰.۰۰۰ دلار یک پنجم صد هزار دلار است این یعنی شما در حال استفاده از اهرم یا لورج ۵ به ۱ هستید. حالا این اتفاق چگونه کمک‌کننده خواهد بود؟ زمانی که خانه‌‌ی شما دارای افزایش قیمت است، تصور کنید خانه ۵۰٪ افزایش قیمت دارد این یعنی شما ۵۰.۰۰۰ دلار سود کرده‌اید در حالیکه تنها ۲۰.۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
اگر یک خانه‌ی ۲۰.۰۰۰ دلاری خریده بودید و خانه‌تان ۵۰٪ افزایش قیمت داشت تنها ده هزار دلار سود کسب می‌کردید پس، درواقع با این حرکت سود شما چند برابر می‌شود. بیایید همین مثال را برای فارکس بزنیم، تصور کنید که ۱.۰۰۰ دلار سرمایه دارید و می‌خواهید با آن سرمایه‌گذاری کنید از آنجایی که هزار دلار یک صدم ۱۰۰.۰۰۰ دلار است، می‌توانید از لورج ۱۰۰ به ۱ استفاده کنید. همین روش می‌تواند برای اعداد دیگر همچون لورج ۲۰۰ به ۱، ۳۰۰ به ۱ و ۵۰۰ به ۱ هم استفاده شود.

از چه لورجی برای ترید خود استفاده کنیم؟

در نهایت دو نکته را برای شما می‌گوییم که توجه به آن‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است، اول اینکه همیشه قبل از ساخت حساب معامله‌گری خود باید دقت کنید که چه نوع لورجی مناسب با سبک ترید کردن شما است و نکته دوم این است که درست است که لورج بالاتر سود بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت اما ضرر و ریسک بیشتری را هم به همراه خواهد داشت پس باید همیشه دقت لازم را داشته باشید.

سایت ایستگاه ارز، صرفاً یک سایت آموزشی، خبری و تحلیلی است که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و به هیچ‌وجه به مخاطبان پیشنهاد خرید یا سرمایه‌گذاری نمی‌دهد. پس، قبل از هر خرید یا سرمایه‌گذاری ارز مورد نظرتان را از همه‌ی جوانب بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *