ان‌اف‌تی و درآمد میلیون دلاری

بنیانگذار آپوکالیپتیک ایپس (Apocalyptic Apes) می‌گوید دارندگان ان‌اف‌تی (NFT) می‌توانند میلیون‌ها دلار از طریق حقوق آی‌پی (IP) کسب کنند. بیل استارکف، بنیان‌گذار آپوکالیپتیک ایپس، گفت دارندگان می‌توانند پول زیادی از صدور مجوز برای توکن‌های غیرقابل‌تعویض خود کسب کنند. درحالی‌که رایج‌ترین راه برای کسب درآمد در فضای توکن‌های غیر‌قابل‌تعویض خرید و فروش توکن‌ها برای کسب سود است، با ادامه توسعه بازار، فرصت‌های دیگری نیز برای کسب درآمد با ان‌اف‌تی‌ها وجود دارد.
در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف (Cointelegraph)، بیل استارکوف، بنیانگذار آپوکالیپتیک ایپس و یکی از اعضای بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club)، در مورد اینکه دارندگان ان‌اف‌تی چگونه می‌توانند به حقوق مالکیت معنوی توکن‌ها مجوز دهند، صحبت کرد. بیل استارکف خاطر نشان کرد به‌عنوان مثال دارندگان بورد ایپ یات کلاب می‌توانند با صدور مجوز برای ایپ‌های خود برای استفاده تجاری هزارن دلار تولید کنند. او توضیح داد اگر مجموعه ان‌اف‌تی محبوبیت بیشتری کسب کند می‌تواند با پروژه‌های دیگر نیز اتفاق بیافتد. او خاطر نشان کرد:

در آینده، دارندگان ان‌اف‌تی صدها میلیون دلار از طریق حقوق آی‌پی به دست خواهند آورد، زیرا پی‌اف‌پی‌ها (PFP) در آینده به جی لنو، جیمی کیمل و اپرای جدید شما تبدیل خواهند شد.

اگرچه، برای اتفاق افتادن چنین موردی، بنیان‌گذار آپوکالیپتیک ایپس گفت: مردم اول باید ان‌اف‌تی‌های خود را نگه‌دارند و به پروژه پشت آن اجازه توسعه دهند. این عضو بورد ایپ یات کلاب همچنین فکر می‌کند تبدیل پی‌اف‌پی شما به یک شخصیت فرصتی برای زنده کردن آن است. سردرگمی زیادی دور و بر مورد کپی‌رایت، مالکیت معنوی و مالکیت ان‌اف‌تی وجود دارد. در ژانویه، پروژه ای به نام اسپایس داو (Spice DAO) به دلیل توییت در مورد برنامه‌هایی برای ساخت یک سریال انیمیشنی از کتاب تل ماسه (Dune)، پس از خرید ان‌اف‌تی از یک نسخه کمیاب از رمان، در اینترنت مورد تمسخر قرار گرفت. بسیاری به این توییت واکنش نشان دادند و خاطرنشان کردند که خرید ان‌اف‌تی به این معنی نیست که آنها حق چاپ کتاب واقعی را خواهند داشت زیرا قانون حکم می‌کند که حق چاپ در اختیار سازندگان اثر اصلی باقی می‌ماند.
در ماه می، ان‌اف‌تی بورد ایپ یات کلاب بازیگر آمریکایی ست گرین به سرقت رفت و به شخص دیگری فروخته شد. از آنجایی که بورد ایپ یات کلاب قرار است در یک برنامه تلویزیونی استفاده شود، نگرانی‌هایی در مورد مالکیت حقوق استفاده تجاری به وجود آمد. حتی یک استاد حقوق خاطرنشان کرد که گرین می‌تواند مورد شکایت قرار گیرد زیرا خریداران در صورت خرید ناآگاهانه یک کالای دزدیده شده از نظر قانونی محافظت می‌شوند و پیشنهاد می‌کند که آی‌پی به صاحب جدید برسد. در نهایت، گرین ان‌اف‌تی را پس گرفت.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes

لینک خبر: NFT holders can earn millions through IP rights, says Apocalyptic Apes founder (cointelegraph.com)

اگر این مطلب برای شمت مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *