هنگ کنگ و رمز‌ارزها

هنگ‌کنگ در جایگاه آماده‌ترین کشور برای رمز‌ارز در سال ۲۰۲۲ قرار گرفت. عواملی که برای محاسبه آمادگی یک کشور در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

  1. تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری متناسب با جمعیت و اندازه‌ی جغرافیایی
  2. تعداد استارت‌آپ‌های بلاک‌چین (Blockchain) به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر

درحالیکه مقبولیت عمومی برای وجود ارزهای دیجیتال کلیدی است، علاوه بر آن پذیرش جریان رمز‌ارز (Cryptocurrency) مستلزم ایجاد زیرساخت حمایتی از سوی دولت‌ها است که الزامات فناوری و مردم را تکمیل می‌کند. عواملی همچون:

  • راه‌اندازی خودپردازهای رمز‌ارز
  • مقررات طرفدار رمزارزها
  • فرهنگ استارتاپ
  • و رژیم مالیاتی منصفانه

نشان‌دهنده آمادگی یک کشور برای پذیرش ارزهای دیجیتال است. با در نظر گرفتن این عوامل، مطالعه پیشنهاد فارکس موقعیت هنگ‌کنگ را به عنوان بهترین کشور برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال با امتیاز آمادگی رمزنگاری ۸.۶ نشان داد.

رمزارز و بهترین کشورها برای پذیرش آن

بزرگترین عوامل در نظر گرفته شده برای محاسبه و بررسی میزان آمادگی کشورها تعداد دستگاه‌های خودپرداز، رمزنگاری متناسب با جمعیت، اندازه‌ی جغرافیایی حوزه قضایی و تعداد استارت‌آپ‌های بلاک‌چین به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر بود. در نتیجه، توده زمین کوچکتر هنگ‌کنگ به این کشور برای قرار گرفتن در صدر فهرست کمک کرد. داده‌های کوین‌ای‌تی‌ام‌رادار (CoinATMRadar) نشان می‌دهد که ایالات‌متحده ۸۸ درصد از تأسیسات خودپرداز رمز‌ارز جهانی را در خود جای داده است. در مقابل، هنگ‌کنگ ۱۴۶ عدد خودپرداز رمز‌ارز راه‌اندازی کرده است که این تعداد خودپرداز ۰.۴٪ از کل خودپردازهای جهان را تشکیل می‌دهد. ساکنان این کشور به دلیل داشتن ناحیه کوچکتر از هر خودپرداز رمز‌ارز حداکثر ۷ کیلومتر فاصله دارند.

در آن سو، کشور سوئیس هر ۲۶۰ کیلومتر یک خودپرداز رمز‌ارز دارد و کشور ایالات‌متحده آمریکا هم هر ۲۷۱ کیلومتر یک خودپرداز رمز‌ارز راه‌اندازی کرده است. مالیات‌های رمز‌ارز بزرگترین عوامل بازدارنده پذیرش جریان اصلی رمزارزها هستند. هنگ‌کنگ، سوئیس، پاناما، پرتقال، آلمان، مالزی و ترکیه در رتبه‌های برتر دارنده کمترین میزان مالیات بر رمز‌ارز هستند. تلاش‌های یک کشور برای پرورش زیرساخت ارزهای دیجیتال در حال رشد به شدت به احساسات سرمایه‌گذار بستگی دارد. همانطور که می‌شود گفت سرمایه‌گذاران اقتصادهای بزرگ همچون استرالیا، ایرلند و انگلستان بیشترین میزان علاقه را به ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند، که این نشان‌دهنده‌ی رقابت سالم طرفداران رمزارزها در سراسر جهان است.

مرورگر کریپتو اپرا (Opera Crypto Browser) با اعلام همکاری با کوین۹۸ (Coin98)، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) مستقر در آسیای جنوب شرقی، تلاش خود را برای بهبود دسترسی به وب۳ (Web3) دو برابر کرد تا دسترسی به وب۳ را تقویت کند. طبق اعلامیه روز پنجشنبه با یکپارچه‌سازی کوین۹۸ مرورگر کریپتو اپرا قادر خواهد بود از طیف ان‌اف‌تی‌های (NFT) چند زنجیره‌ای، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پل‌های زنجیره‌ای متقابل و مبادله دارایی‌ها و همچنین توانایی سهام‌گذاری و وام دادن به سبد ارزهای دیجیتال خود بهره ببرد.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes
لینک خبر: Hong Kong positioned as the most crypto-ready country in 2022 (cointelegraph.com)

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.