هنگ کنگ و رمز ارز ها

هنگ‌کنگ در جایگاه آماده‌ترین کشور برای پذیرش رمز ارز در سال 2022 قرار گرفت. عواملی که برای محاسبه آمادگی یک کشور در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

  1. تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری متناسب با جمعیت و اندازه‌ی جغرافیایی
  2. تعداد استارت‌آپ‌های بلاک‌چین (Blockchain) به ازای هر 10,000 نفر

درحالیکه مقبولیت عمومی برای وجود ارزهای دیجیتال (رمز ارز ها) کلیدی است، علاوه بر آن پذیرش جریان رمز‌ارز (Cryptocurrency) مستلزم ایجاد زیرساخت حمایتی از سوی دولت‌ها است که الزامات فناوری و مردم را تکمیل می‌کند. عواملی همچون:

  • راه‌اندازی خودپردازهای رمز ارز
  • مقررات طرفدار رمزارزها
  • فرهنگ استارتاپ
  • و رژیم مالیاتی منصفانه

نشان‌دهنده آمادگی یک کشور برای پذیرش ارزهای دیجیتال است. با در نظر گرفتن این عوامل، مطالعه پیشنهاد فارکس موقعیت هنگ‌کنگ را به عنوان بهترین کشور برای پذیرش گسترده رمز ارز ها با امتیاز آمادگی رمزنگاری ۸.۶ نشان داد.

رمز ارز و بهترین کشورها برای پذیرش آن

بزرگترین عوامل در نظر گرفته شده برای محاسبه و بررسی میزان آمادگی کشورها چیست؟ تعداد دستگاه‌های خودپرداز، رمزنگاری متناسب با جمعیت، اندازه‌ی جغرافیایی حوزه قضایی و تعداد استارت‌آپ‌های بلاک چین به ازای هر 10,000 نفر. در نتیجه، توده زمین کوچکتر هنگ‌کنگ به این کشور برای قرار گرفتن در صدر فهرست کمک کرد. داده‌های کوین ای‌تی‌ام رادار (CoinATMRadar) نشان می‌دهد که ایالات‌متحده ۸۸ درصد از تأسیسات خودپرداز رمز ارز جهانی را در خود جای داده است.
در مقابل، هنگ‌کنگ ۱۴۶ عدد خودپرداز رمز‌ارز راه‌اندازی کرده است که این تعداد خودپرداز ۰.۴٪ از کل خودپردازهای جهان را تشکیل می‌دهد. ساکنان این کشور به دلیل داشتن ناحیه کوچکتر از هر خودپردازرمز ارز حداکثر ۷ کیلومتر فاصله دارند.

ATM و رمز ارز
نقشه ( در تاریخ نگارش خبر) از سایت CinAtmRadar

عوامل بازدارنده در تولید ATM

در آن سو، کشور سوئیس هر ۲۶۰ کیلومتر یک خودپرداز رمز‌ارز دارد و کشور ایالات‌متحده آمریکا هم هر ۲۷۱ کیلومتر یک خودپرداز رمز ارز راه‌اندازی کرده است. مالیات‌های رمز ارز بزرگترین عوامل بازدارنده پذیرش جریان اصلی رمزارزها هستند. هنگ‌کنگ، سوئیس، پاناما، پرتقال، آلمان، مالزی و ترکیه در رتبه‌های برتر دارنده کمترین میزان مالیات بر رمز ارز هستند. تلاش‌های یک کشور برای پرورش زیرساخت ارزهای دیجیتال در حال رشد به شدت به احساسات سرمایه‌گذار بستگی دارد. همانطور که می‌شود گفت سرمایه‌گذاران اقتصادهای بزرگ همچون استرالیا، ایرلند و انگلستان بیشترین میزان علاقه را به ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند، که این نشان‌دهنده‌ی رقابت سالم طرفداران رمز ارز ها در سراسر جهان است.

مرورگر کریپتو اپرا (Opera Crypto Browser) با اعلام همکاری با کوین۹۸ (Coin98)، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) مستقر در آسیای جنوب شرقی، تلاش خود را برای بهبود دسترسی به وب۳ (Web3) دو برابر کرد تا دسترسی به وب۳ را تقویت کند. طبق اعلامیه روز پنجشنبه با یکپارچه‌سازی کوین98 مرورگر کریپتو اپرا، قادر خواهد بود از موضوعات زیر بهره ببر:

  • طیف ان‌اف‌تی‌های (NFT) چند زنجیره‌ای
  • صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)
  • پل‌های زنجیره‌ای متقابل و مبادله دارایی‌ها
  • همچنین توانایی سهام‌گذاری و وام دادن به سبد ارزهای دیجیتال

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes
لینک خبر: Hong Kong positioned as the most crypto-ready country in 2022 (cointelegraph.com)

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *