گری کاسپاروف و دنیای دیجیتال

گری کاسپاروف قهرمان شطرنج جهان می‌گوید:

بازار نزولی؟ خوب که چی؟

کوین‌تلگراف با استاد بزرگ شطرنج گری کاسپاروف در اجماع سال ۲۰۲۲ به گفت‌وگو نشست تا از افکار او در مورد بازار ارزهای دیجیتال و ان‌اف‌تی‌ها (NFT) اطلاعات کسب کند.
گری کاسپاروف، استاد بزرگ روسی شطرنج و رئیس بنیاد حقوق بشر گفت:

به نظر نمی‌رسد که بازار نزولی ارزهای دیجیتال مشکلی داشته باشد.

کاسپاروف که همچنین یکی از حمایت‌کنندگان قدیمی بیت‌کوین (BTC) است در طول اجماع ۲۰۲۲ به کوین‌تلگراف گفت که فکر می‌کند ۹۹٪ از تمامی سکه‌ها چرند هستند. با این حال او بیان کرد که هم بیت کوین و هم اتریوم (ETH) هر دو در نوسانات اخیر قیمت در بازار مالی سنتی ادغام شده‌اند.

گری کاسپاروف همچنین گفت:

آن‌ها مقدار کمی از سرمایه خود را دست خواهند داد، اما خیلی بیشتر از قبل بدست خواهند آورد، این امر نشان می‌دهد که بیت‌کوین و اتریوم در بازار مالی ادغام شده‌اند. تمامی تاریخ بازار سهام همین است. این موضوع درباره افرادی است که مقدار بسیار زیادی در این بازار پول بدست می‌آورند و سپس پول زیادی را هم از دست می‌دهند. اما الان، بازارهای مالی حتی بدون شناخت هم بیت‌کوین، اتر و دیگر ارزهای دیجیتال را درون سیستم گنجانده‌اند.

بازار ان‌اف‌تی NFT باز خواهد گشت؟ نظر گری کاسپاروف در این باره چیست؟

او نیز مطمئن است زمانی که جهان دیجیتالی‌تر شود بازار توکن‌های غیرقابل‌تعویض یا ان‌اف‌تی‌ها باز خواهند گشت. درحالیکه بازار ان‌اف‌تی از نقطه اوج خود فاصله گرفته است. گزارش اخیر از داپ رادار (DaapRadar) نشان می‌دهد میزان فروش ان‌اف‌تی در ماه می ۳.۷ میلیارد دلار بوده است. اگر چه میزان آن از ماه آوریل ۲۰٪ کاهش پیدا کرده است اما کاسپاروف معتقد است که بازار ان‌اف‌تی با تکیه جهان بر ادامه معاملات دیجیتال باز خواهد گشت.

علاوه بر این کاسپاروف تفکرش را از اینکه چرا در دسامبر گذشته یک مجموعه ان‌اف‌تی را با بازار ان‌اف‌تی ۱کایند (1Kind) راه‌اندازی کرده است به اشتراک گذاشت. به گفته کاسپاروف او قصد داشته که بفهمد این روند چگونه کار می‌کند علاوه بر اینکه زندگی او به صورت دیجیتالی نمایش داده می‌شود. او گفت:

من فکر می‌کنم این مجموعه خیلی منحصر به فرد است. این احتمالاً اولین تلاش من برای نمایش تمام زندگی‌ام از روزهای اول کودکی، تا تغییر مسیر حرفه‌ای من از یک شطرنج‌باز حرفه‌ای به یک فعال سیاسی و حقوق بشری است.

گری کاسپاروف برگه امتیازی از بازی‌ در مقابل استاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی، آنتولی کارپوف برنده شده است. او می‌گوید این برگه به ارزش 51 اتریوم به فروش رفته است.

«بزرگترین مورد در مجموعه من امتیازم بود. ۹ نوامبر ۱۹۸۵ زمانی بود که من قهرمان شطرنج جهان شدم.»

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes
لینک خبر: Bear market? “So what,” says World Chess Champion Garry Kasparov (cointelegraph.com)

شاید مقاله‌ زیر مورد علاقه شما باشد:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *