برند گوچیبرند گوچی، غول دنیای مد، شروع به پذیرش پرداخت به صورت کریپتو (رمزنگاری) می‌کند. برند لوکس خانه‌ی مد گوچی به دنبال اضافه کردن فناوری کریپتو به‌عنوان گزینه‌ای برای پرداخت در بعضی از فروشگاه‌های خود در آمریکا است. آنها قصد دارند تا اواخر ماه می این کار را انجام دهند. همچنین در نظر دارند که این آزمایش را تا، تابستان ۲۰۲۲ در تمامی فروشگاه‌هایشان در آمریکای شمالی گسترش دهند.

با توجه به گزارش‌هایی که در چهارم ماه می دریافت شد گوچی می‌خواهد با ایمیل کردن یک لینک به مشتریان خود که شامل یک کیو آر کد (QR Code)است پرداخت‌های کریپتو را بپذیرد. مشتریان بعد از اسکن کردن کیو آر کد، قادر خواهند بود که خرید را از طریق کیف پول‌های کریپتو خود تکمیل کنند. اولین فروشگاه‌های گوچی که پرداخت به صورت کریپتو را قبول می‌کنند عبارتند از:

  1. ووستر استریت در نیویورک (Wooster Street in New York)
  2. رودئو درایو در لوس آنجلس (Rodeo Drive in Los Angeles)
  3. منطقه میامی دیزاین (Miami Design District)
  4. فیپس پلازا در آتلانتا (Phipps Plaza in Atlanta)
  5. شاپز اَت کریستالز در لاس‌وگاس (The Shops at Crystals in Las Vegas)

این شرکت بیش ده ارز رمزنگاری شده را برای پرداخت می‌پذیرد که شامل ارزهای: بیت‌کوین (BTC)، بیت‌کوین کش (BCH)، اتریوم (ETH)، رَپِد بیت‌کوین (wBTC)، لایت‌کوین (LTC)، شیبا اینو (SHIB)، دوج‌کوین (DOGE) و پنج استیبل‌کوین وابسته به دلار است. این کمپانی هنوز مشخص نکرده است که کدام استیبل‌کوین‌ها را برای این آزمایش پذیرفته است. مارکو بیزاری، رئیس و مدیر عامل گوچی، در مورد توسعه آتی اظهار داشت: گوچی همیشه به دنبال فناوری‌های جدید است تا بتواند به وسیله‌ آن‌ها تجربه‌ی خرید بهتری را برای مشتریانش فراهم ‌آورد.

وی همچنین افزود: حال ما می‌توانیم ارز‌های دیجیتال را با سیستم‌های پرداخت خود ادغام کنیم، این روند برای آن دسته از مشتریانی که علاقه دارند این گزینه (پرداخت کریپتو) در دسترسشان قرار گیرد یک امر طبیعی است.

منبع: https://cryptoslate.com/.

لینک خبر: Fashion giant Gucci to start accepting crypto payments | CryptoSlate.

اگر این مطلب برای شما هم مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

ارز رمزنگاری شده

بیت‌کوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *