ادغام اتریوم

یک محقق می‌گوید ادغام شانسی برای اتریوم (ETH) است تا بیت‌کوین (BTC) را تصاحب کند. انتقال قریب‌الوقوع این ارز دیجیتال به مکانیزم اجماع اثبات سهام، سیاست پولی آن را متحول خواهد کرد. این اتفاق بطور بالقوه آن را نسبت به بیت‌کوین کمیاب‌تر می‌کند. یک محقق ارز دیجیتال به نام ویوک رامان (Vivek Raman) به این نتیجه رسیده است که انتقال آتی به سیستم اثبات سهام اتریوم را قادر خواهد ساخت که جایگاه بیت‌کوین به عنوان با ارزش‌ترین ارز دیجیتال تصاحب کند. رامان در یک مصاحبه انحصاری با کوین‌تلگراف گفت:

اتریوم فقط از منظر اقتصادی و به دلیل تأثیر شوک عرضه، فرصت دارد که جایگاه بیت‌کوین را تصاحب کند.

این ادغام، ارتقاء مورد انتظار برای تکمیل انتقال اتریوم از سیستم اثبات کار به اثبات سهام است که قرار است در ماه سپتامبر انجام شود. به علاوه، ادغام سیاست پولی اتریوم را متحول خواهد کرد و شبکه را از نظر زیست‌محیطی پایدارتر می‌کند و کل عرضه آن را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد. رامان اشاره کرد:

پس از ادغام، اتریوم تورم کمتری نسبت به بیت‌کوین خواهد داشت. بخصوص با کاهش هزینه‌ها، تورم اتریوم کاهش خواهد یافت درحالیکه بیت‌کوین همیشه تورمی خواهد بود. اگرچه، با هر هاوینگ (دو نیم کردن)، نرخ تورم پایین می‌رود.

درحالیکه بیت‌کوین عملکرد خود را به عنوان طلای دیجیتال حفظ خواهد کرد، با توجه به گفته رامان، اتریوم هنوز فضای پذیرش بزرگتری را به عنوان لایه اساسی اقتصاد مالی غیرمتمرکز خواهد داشت. ادغام، هزینه‌ تراکنش‌های بالا را کاهش نخواهد داد، که هنوز موضوع اصلی جلوگیری از مقیاس‌بندی است. به گفته رامان، این یک مشکل نیست، زیرا اتریوم برای پشتیبانی از فعالیت بیشتر کاربران به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ متکی است:

کاربران نیاز دارند یاد بگیرند که همه‌ی فعالیت‌های آن‌ها باید بر روی لایه‌ی ۲ باشد و لایه ۲ در نهایت از اتریوم به عنوان لایه پایه ۱ برای تسویه حساب، امنیت و تمرکززدایی استفاده می‌کند.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: The Merge is Ethereum’s chance to take over Bitcoin, researcher says (cointelegraph.com).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *