رمز‌ارز در افغانستان

طالبان در نهایت رمز‌ ارز (Cryptocurrency) را در افغانستان ممنوع کرد. اما بسیاری از کاربران رمزارز و تریدرها این تصمیم سیاسی را یکی از بدترین تصمیم‌های گرفته شده توسط یک دولت می‌دانند. زمانی که طالبان در اوت ۲۰۲۱ دوباره به قدرت رسید، افغانستان متحمل تحریم‌های جهانی شد. این تحریم‌ها به توقف عملیات بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و سرویس‌های معامله پول در این کشور شد. این امر حداقل فضایی را برای رمز ارز و استیبل‌کوین‌ها ایجاد کرد تا به طور گسترده برای ارسال یا دریافت حواله از رمزارز ها استفاده شود.

با این حال، به گزارش وبسایت خبری استانی ATN-News، دولت طالبان اخیراً رمزارزها را ممنوع کرده است. این دولت ۱۶ صرافی را در هفته گذشته در شمال غربی شهر هرات دستگیر کرده است. براساس این گزارش، صرافی‌ها در ابتدا مهلتی برای رعایت مقررات دولت داشتند اما در نهایت پس از عدم انجام این کار، تعطیل شدند. این دولت افغان اکنون به شهروندان گفته است که از استفاده کردن از رمز ارز خودداری کنند و به آن‌ها در مورد خطرات مرتبط با چنین فعالیت‌هایی هشدار داده است.
با این حال، افرادی که با این موضوع آشنا هستند، کسانی که به دلایل امنیتی می‌خواهند ناشناس بمانند، به کوین‌تلگراف گفتند که هیچ اطلاعیه یا هشدار قبلی به آن‌ها داده نشده است.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: What the Taliban crackdown means for crypto’s future in Afghanistan (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *