در روز پنج‌شنبه آمار نرخ‌ تورم ماه پیش یعنی دسامبر مشخص خواهد شد. این نرخ‌تورم یا CPI (شاخص قیمت مصرف‌کننده) چه تاثیراتی روی بازار رمزارزها و بیت‌کوین و یا بازار سهام خواهد گذاشت.

تورم بیشتر

در صورتی که امار cpi بیشتر برآورده شود به این معنی است که ماه پیش دولت آمریکا با تورم مواجه بوده است و قطعاً این خبر تاثیراتی روی تمام اقتصاد آمریکا و یا حتی رمزارزها می‌گذارد. اولین تأثیر تورم بیشتر به این معنی است که فدرال‌رزرو همچنان به سیاست‌های مالی خود ادامه خواهد داد. بعد از یک سال تمام افزایش نرخ‌ بهره توسط بانک‌ مرکزی آمریکا در جهت مبارزه با تورم با کاهش شدید رمزارزها و بیت‌کوین مواجه شدیم، اما اگر با منتشر شدن اخبار فردا متوجه شویم که این تورم همچنان ادامه دارد در آینده با افزایش نرخ‌ بهره توسط فدرال‌رزرو مواجه خواهیم شد و این به معنی ریزش بیشتر رمزارز‌ها خواهد بود.


در نتیجه‌ی افزایش نرخ‌بهره، شاخص دلار (DXY) همچنان سعود خواهد کرد و بازار‌ سهام آمریکا و رمزارزها با کاهش روبه‌‌رو خواهند شد و در این حالت طلا و فلزات ارزشمند و کامادتی‌ها با افزایش ارزش روبه‌رو خواهند شد.
پس اگر در روز پنجشنبه با شاخص قیمت مصرف‌کننده بیشتر مواجه شدیم می‌تواند برای بازار رمزارز خطرناک تمام شود.

تورم کمتر

تاثیر تورم بر روی رمزارز‌ها

در حالت برعکس پیش‌بینی شده اگر شاخص قیمت‌ مصرف‌کننده کمتر بیاید با تغییرات قابل‌توجه سیاست‌های‌ مالی از طرف فدرال‌رزرو مواجه خواهیم شد. یکی از تاثیرات اصلی افزایش نرخ‌ بهره به غیر از کاهش تورم، افزایش بیکاری و به‌خصوص رکود اقتصادی است. زمانی که بانک‌ مرکزی آمریکا متوجه شود که مبارزه با تورم رو به پایان است برای خاتمه دادن به افزایش آمار بیکاری و رکود اقتصادی دوباره دست به کاهش نرخ‌ بهره خواهد زد. در نتیجه اگر فدرال‌رزرو شروع به کاهش نرخ‌ بهره کند با کاهش شاخص دلار (DXY) مواجه خواهیم شد که باعث می‌شود بازار رمزارزها شروع به رشد کند و از طرف دیگر باعث ریزش طلا و فلزات ارزشمند می‌شود.


در چنین حالت‌هایی بهترین کار ممکن سرمایه‌گذاری نکردن براساس حدس و گمان‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم که بعد از مشخص شدن آمار بر اساس سرمایه و ریسک شخصی خود سرمایه‌گذاری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *