مسترکارت (Mastercard) به ۲.۹ میلیارد نفر از دارندگان کارت امکان خرید مستقیم ان‌اف‌تی (NFT) را می‌دهد. پرداخت‌های کارتی برای ان‌اف‌تی‌ها اولین بار در ارتباط با آخرین بازار ان‌اف‌تی کوین‌بیس (Coinbase) در ژانویه اعلام شد. غول پرداخت‌های بین‌المللی مسترکارت در حال گسترش شبکه پرداخت خود برای بازارهای ان‌اف‌تی و وب۳ (Web3) است. این ارائه‌دهنده خدمات مالی اعلام کرد که در سال گذشته روی توسعه شبکه‌های پرداخت خود به ان‌اف‌تی‌ها کار کرده است. این شرکت با تعدادی از بازارهای پیشرو ان‌اف‌تی همکاری کرده است تا به ۲.۹ میلیارد دارنده کارت این امکان را بدهد که مستقیماً و بدون خرید رمزارز، خرید ان‌اف‌تی را انجام دهند. در حال حاضر، کاربران برای مناقصه و خرید ان‌اف‌تی باید کریپتو بخرند. با این حال، با جدیدترین مشارکت مسترکارت، میلیاردها دارنده کارت اکنون می‌توانند فرآیند خرید رمزارز انتقالی به بازارهای ان‌اف‌تی را میان‌بر بزنند. این شرکت گفت:

این ادغام‌ها برای دسترسی بیشتر به ارزهای دیجیتال و کمک به اکوسیستم ان‌اف‌تی برای رشد، نوآوری و جذب طرفداران بیشتر طراحی شده‌اند.

مسترکارت اعلام کرد که با چندین بازار ان‌اف‌تی از جمله امیوتبل اکس (Immutable X)، کندی دیجیتال (Candy Digital)، سندباکس (The Sandbox)، مینتیبل (Mintable)، اسپرینگ (Spring)، نیفتی گیت‌وی (Nifty Gateway) و ارائه‌دهنده زیرساخت وب۳ مون‌پی (MoonPay) همکاری کرده است. تصمیم برای گسترش شبکه پرداخت خود به اکوسیستم ان‌اف‌تی که به سرعت در حال رشد است نیز براساس آخرین نظرسنجی شرکت از ۳۵،۰۰۰ پاسخ‌دهنده از ۴۰ کشور بود که نشان داد ۴۵ درصد از مصرف‌کنندگان یا ان‌اف‌تی خریداری کرده‌اند یا در نظر دارند این کار را انجام دهند. ۵۰ درصد از مصرف‌کنندگان مورد نظرسنجی واقع شده نیز به انتخاب گزینه‌های انعطاف‌پذیرتر برای خرید علاقه نشان دادند.
این شرکت ادعا کرد که آنها همچنین در حال کار بر روی ارائه امنیت در سطح جهانی به مشتریان با آخرین گزینه پرداخت خود هستند مانند خرید از فروشگاه یا به صورت آنلاین. این غول حوزه پرداخت در چند سال گذشته علاقه شدیدی به بازارهای رمزنگاری و ان‌اف‌تی نشان داده است.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes

لینک خبر: Mastercard to allow 2.9B cardholders to make direct NFT purchases (cointelegraph.com)

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *