سقوط ارزش بیت کوین یا بیت‌کوین

پس از اینکه گزارش درآمد نشان داد که تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین (BTC) خود را فروخته است. قیمت بیت کوین به زیر ۲۳ هزار دلار کاهش یافت. پس از اینکه سرخط‌های رسانه اعلام کردند که تسلا ۷۵٪ از بیت‌کوین خود را فروخته است صعود بیت‌کوین به سمت ۲۴۰۰۰ دلار مکث کوتاهی داشت.باد آورده را باد می‌برد، داستان روز بیستم جولای بود. آن روز با حرکت مثبت بیت‌کوین شرع شد و ارزش آن به بالای ۲۴۳۰۰ دلار رسید. سپس اخبار کسب درآمد کمتر از سه ماهه دوم نشان داد که تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین خود را فروخته است. استودیوی موجنگ (Mojang) خالق ماینکرفت (Minecraft) هم مسیر خود را با تصمیم به ممنوعیت ان‌اف‌تی‌ها (NFT) در پلتفرم خود تغییر داده است. آن روز معاملات رسمی، قرمز به پایان رسید.
منبع بالقوه‌ی رکود بعدازظهر را می‌توان در داده‌های درآمد سه ماهه دوم تسلا جستجو کرد. این داده‌ها نشان داد شرکت خودروهای الکتریکی تسلا، ۷۵ درصد از دارایی بیت‌کوین خود را فروخت تا ۹۶۳ میلیون دلار پول نقد به ترازنامه خود اضافه کند. مدت کوتاهی پس از خبر منتشر شده از تسلا، قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت روزانه کاهش یافت. از ۲۴۲۸۰ دلار به ۲۲۹۰۰ دلار عقب نشینی کرد، قبل از اینکه در حدود ۲۳۵۰۰ دلار تثبیت شود.

بیشتر بدانید: بیت‏‌کوین چیست؟ (راهنمای کامل)

برآوردهای صعودی معامله‌گرانِ بیت کوین ممکن است زودرس بوده باشد

برای معامله‌گرانی که آماده بودند، عقب‌نشینی غیرمنتظره‌ امروز ممکن است به ایجاد چشم‌اندازی کوچک برای پایان دادن به بازار نزولی کمک کند. در حالیکه عقب‌نشینی بیت کوین تا‌کنون نسبتاً ملایم بوده است، چندین آلت‌کوین کاهش شدیدتری را تجربه کرده‌اند زیرا قیمت‌های اخیر فرصت خوبی برای معامله‌گران ایجاد کرده‌ تا برخی از سودها را کسب کنند. پولیگان (Polygon) راه‌حل لایه دو اتریوم (ETH) پس از یک هفته که در آن ارزش توکن ۸۷٪ درصد افزایش یافت، با ۱۱.۵ درصد کاهش مواجه شد. ارز توکن‌آرویو (Arweave) ۱۰.۸۴ درصد کم شد و فایل‌کوین (Filecoin) کاهش ۱۰.۲ درصدی را تجربه کرد.
در آن روی سکه، تنها توکن‌هایی که در بین ۱۰۰ توکن برتر بوده‌اند و موفق به حفظ سود مثبت در روز شده‌اند، استیم (Steem) و ریف (Reef) هستند، که به ترتیب سودهای جزئی ۶.۲۷ و ۳.۱۵ درصدی را ثبت کرده‌اند.  به طور کلی ارزش بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۱.۰۳۵ تریلیون دلار می‌رسد و نرخ تسلط بیت کوین ۴۲.۷٪ است.

منبع: Cointelegraph: Bitcoin, Ethereum, Crypto News & Price Indexes.
لینک خبر: Bitcoin price dips under $23K after earnings report reveals Tesla sold 75% of its BTC (cointelegraph.com).

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *