بیل گیتس، مدیر عامل مایکروسافت، توضیح داد که چرا هیچ بیت‌کوین یا ارز دیجیتال دیگری ندارد. من علاقه دارم در چیزهایی سرمایه‌گذاری کنم که خروجی با ارزشی دارند، گیتس در ادامه افزود کریپتو همانند دیگر سرمایه‌گذاری‌ها چیزی به جامعه نمی‌افزاید.

بیل گیتس روز سه‌شنبه در ای‌ام‌اِی ردیت (Reddit AMA) نظر خود را درباره بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشت.

یکی از سوالاتی که از او پرسیده شد این بود که نظر شما در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

گیتس پاسخ داد:

من هیچ ارزی ندارم. من علاقه دارم در چیزهایی سرمایه‌گذاری کنم که خروجی با ارزشی دارند.

وی افزود: ارزش کمپانی‌ها (شرکت‌ها) بر اساس نحوه تولید محصولات عالی است. ارزش کریپتو دقیقاً همان چیزی است که دیگران تصمیم می‌گیرند شخص دیگری برای آن بپردازد پس در نتیجه چیزی به جامعه افزوده نمی‌شود.

موضع گیتس در مورد ارزهای دیجیتال منعکس کننده موضع برکشایر هاتاوی وارن بافت است.

بافت، درباره بیت‌کوین گفت: این چیزی تولید نمی‌کند و همچنین اشاره کرد که حتی ۲۵ دلار هم برای تمام بیت‌کوین جهان پرداخت نمی‌کند. او افزود: با آن چه کنم؟ من باید به هر طریقی آن را بفروشم چون هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

بیل گیتس مدت‌هاست که از منتقدان بیت‌کوین و ارز دیجیتال بوده است.

در فوریه سال گذشته، او گفت مالک بیت‌کوین نیست و دیدگاهی خنثی دارد. با این حال، او  گفت که کریپتو یکی از فناوری‌های جهان است که جهان بدون آن بهتر است. گیتس خاطر نشان کرد: روشی که امروزه ارز دیجیتال با آن کار می‌کند امکان انجام برخی فعالیت‌های مجرمانه را فراهم می‌کند، بهتر است که از شر آن خلاص شویم.

گیتس همچنین در مورد مالکیت بیت‌کوین ایلان ماسک (مدیر عامل تسلا) در فوریه سال گذشته اظهار نظر کرد. بنیانگذار مایکروسافت گفت: ایلان حجم بسیار زیادی پول دارد، او فردی بسیار پیچیده است، بنابراین من نگران نیستم که بیت‌کوین او به طور تصادفی بالا و پایین شود. او هشدار داد: اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید، احتمالاً باید مراقب باشید.

منبع: Latest News – Bitcoin News.

لینک خبر: Bill Gates: Crypto Has No Valuable Output — It's Not Adding to Society Like Other Investments – Featured Bitcoin News.

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های زیر را هم مطالعه کنید:

بیت‌کوین

بلاکچین

ارز رمزنگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *