اگرچه ایده‌ی دنیای متاورس همین حالا دور از ذهن به نظر می‌رسد ولی اتفاق افتاده است. درحالیکه این دنیای جدید به‌ تازگی معرفی‌ شده، یک تکه زمین به ارزش 2/5 میلیون دلار در این دنیای دیجیتال فروخته‌شده است. شخصی ملکی را به قیمت ۵۰۰ هزار دلار در متاورس خریداری کرده است. کاربرهای axie infinity به‌ تازگی دارند رمزارز را به یک دستمزد ماهانه ۸۲ هزار دلاری تبدیل می‌کنند و در حال حاضر بیش از 10 هزار کارمند مشغول کار کردن بر روی این پروژه‌ی سنگین هستند. دنیای متاورس دقیقاً چیست و از کجا آمده؟ چگونه بعضی در آن به میلیون‌ها دلار سود ماهانه رسیده‌اند؟

میلیونر شدن در دنیای متاورس

متاورس چیست؟

یک دنیای کاملاً دیجیتالی را در نظر بگیرید که تنها با گذاشتن یک هدست شما را داخل یک اتاق پیش دوستانتان می‌برد و هیچ مانع فیزیکی‌ای معنا ندارد و یا اگر می‌خواهید به برج ایفل بروید فقط چند ثانیه و چند کلیک با آن فاصله دارید و حتی اگر یک جلسه‌ی کاری دارید این قابلیت وجود دارد که در عرض چند ثانیه با تمامی همکارانتان به کنفرانس‌ تلپورت کنید. یک چیز جالب‌تر اینکه در این دنیای دیجیتال اقتصاد کامل می‌تواند وجود داشته باشد.
به‌طور مثال تصور کنید که با پرداخت 10 دلار وارد یک موزه شوید و بتوانید کمیاب‌ترین NFTها را ببینید و متوجه شوید که چی کسی صاحب این NFTها است و چقدر ارزش‌ دارند. یا یک زمین دیجیتالی بخرید و اجاره دهید تا یک شخص دیگر داخل آن زمین یک فروشگاه بسازد تا افراد دیگر داخل آن فروشگاه خرید کنند آن هم با پول کاملاً واقعی.
هر اتفاقی که می‌تواند در دنیای واقعی اتفاق بیافتد، می‌تواند در این دنیای دیجیتالی هم اتفاق بیافته با این تفاوت که مشتری شما می‌تواند هرکسی و از هرجایی باشد.
اگر به سرمایه‌گذاری در دنیای دیجیتال علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنم مطلب ۳ تا از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۲۰۲۲ را مطالعه

زمین دیجیتال

DECENTRALAND

اول از همه DECENTRALAND را داریم که به شما اجازه می‌دهد یک زمین را خریداری کنید و با آن هر کاری که دوست دارید را انجام دهید.
شما می‌توانید این قطعه زمینه خریداری‌ شده را دوباره از نو بسازید و به درآمد برسانید.
به‌طور مثال می‌توانید یک موزه، یا یک فروشگاه بسازید و محصولات اینترنتی خود را در این دنیای دیجیتال تبلیغ کنید.
این زمین حتی می‌تواند یک مکان برای فروش آیتم‌های دیجیتالی باشد مثل خرید و فروش لباس برای شخصیت‌تان در دنیای متاورس و یا خرید و فروش وسایل خانه برای متاورس مثل مبل، صندلی و …

axieinfinity

AXIE INFINITY

در جایگاه بعدی با درصد ۲۱٫۱ کل درآمد متاورس AXIE INFINITY را داریم که یک بازی آنلاین داخل بلاک‌چین است و به شما اجازه می‌دهد کاراکتر خودتان را پرورش دهید که به این کاراکترها axie می‌گویند.
همان‌طور که داخل بازی پوکمان می‌توانید پوکمان خود را آموزش‌ و پرورش دهید و یا حتی ترید کنید تمام این امکانات داخل AXIE INFINITY به شما داده می‌شود، با این تفاوت که داخل بلاک‌چین است و با کاراکترهای خود AXIE به شما این قابلیت داده می‌شود.
کاربرهای این بازی این قابلیت را دارند که با پول داخل بازی (حداقل ۷۰۰ دلار) یک axie بخرند و با آن مبارزه کنند و به تعداد مبارزه‌ی برنده‌ شده ارزش کاراکتر خود را بالا ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *