3 تا از بهترین سرمایه گذاری ها در سال 2022
در سال گذشته بورس امریکا 30 درصد افزایش داشته و اتریوم یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال 300 درصد افزایش داشته در حالی که سهام AMC (یکی از شبکه های تلوزیون امریکا) 1280 درصد افزایش داشته و یا بیش تر از تمام این مورد ها دوج کوین با افزایش 3200 درصد فقط در یک سال .
اگر چه به هیچ عنوان نمیشه روش هایی رو پیشنهاد داد که صد در صد همچین سود هایی رو تضمین کنه اما امروز قصد دارم بهتون روش های سرمایه گذاری کاملا امنی رو معرفی کنم که هر سال با سود بسیار خوبی سال رو گذراندند و بیش ترین شانس ممکن را دارند تا به شما بیش ترین سود ممکن در 12 ماه آینده را بدهند .

1.INDEX FUNDS(شاخص منابع های مالی)
درسته که در مورد سرمایه گذاری روی شاخص منابع مالی زیاد صحبت میشه و یا پیشنهاد میشه اما این به این دلیل که از نظر تاریخی و سابقه همیشه سود آوره این سرمایه گذاری حتی با این که همیشه و هر سال در حال ترید شدن در بالا ترین قمیته .
و اما شاخص منابع های مالی یا (index funds) چی هست .
به توضیح خیلی ساده index funds یک سبد پر از سهام است به طور مثال یک سبد رو در نظر بگیرید که داخل آن هم سهام google وجود دارد و هم سهام apple و یا tesla که به طور کلی یک جا به شما فروخته میشود به قیمت خیلی پایین به طور مثال به قیمت 500 دلار
با این روش شما میتوانید از تمامی سهام ها مقدار کمی داشته باشید به دور از اینکه مجبور باشید تک تک ان ها را جداگانه خریداری کنید و اگر تصمیم داشته باشید از تمامی سهام های S&P500 خریداری کنید باید قیمت 127.177.55دلار را پرداخت کنید .

2. STOCKS (سهام)
حتی با این که شما این گزینه رو دارید که یک سبد سهام خریداری کنید اما باز هم این به این معنی نیست که شما شانس خودتون رو امتحان نکنید و یک سهام به خصوص و دلخواه خودتون رو خریداری نکنید و برای طولانی مدت نگه داری نکنید .
به طور مثال شما اگر اوایل سال 2021 سهام game stop رو خریداری کرده بودید در حال حاظر این سرمایه گذاری شما توی 700 درصد سود بودید .
ولی همیشه در این موضوع صحبت بوده که هر چقدر سود یک سهام در یک سال بیش تر احتمال ضرر و ریسک سهام بیش تر . برای همین سه تا از بهترین پیشنهادات بهترین سرمایه گذاران برای خرید یک سهام رو بهتون میگم .
1. تحت هیچ شرایطی بیش تر از 5-10 درصد پول خود را روی یک سهام نگذارید .
2. هیچ وقت در زمان هیجان وارد بازار نشوید و به خاطر هیجان یک سهام رو خریداری نکنید .
3. همیشه قبل از خرید یک سهام تحقیق کنید و از تاریخچه ی اون سهام اطلاع کسب کنید .
4 .و از قبل همیشه بدانید که چی میخرید چرا میخرید و چه مقدار سرمایه و پول حاظر هستید تا از دست بدهید .

بیت‌کوین

4. cryptocurrenecy
نمیشه در مورد یکی از بهترین سرمایه گذاری های دهه ی اخیر صحبت نکرد و اون چیزی نیست جز کریپتو یا ارز دیجیتال .
اکثر ما دیدیم تو این چند سال اخیر افراد زیادی در سن های خیلی پایین به میلیونر تبدیل شدن اما جدیدا تحقیقات نشون داده که اصلا احتیاج نیست سرمایه زیادی بگذارید یا حجم زیادی از سرمایه خود را داخل ارز های دیجیتال خرج کنید.
بر اساس تحقیقات اصلا لازم نیست که شما یک لیست بزرگی داشته باشید از ارز های دیجیتال و تمام ان ها رو زیر نظر داشته باشید بلکه یکی از بهترین روش ها که کاملا هم تضمینی هست اینه که شما لیست 10 تا از برترین ارز های دیجیتال و پر تکرار ترین ارز ها رو با مقدار ریسک شخصی خودتان سرمایه گذاری کنید و خریداری کنید و به مدت طولانی نگه داری کنید
به طور مثال شما اگر توی 5 سال اخیر شما فقط بیتکوین را خریداری میکردید 782 درصد سرمایه شما افزایش پیدا میکرد یا اگر فقط اتریوم را خریداری میکردید 2540 درصد سرمایه افزایش پیدا میکرد

اگر علاقه دارید بیش‌تر در مورد اقتصاد مطالعه کنید پیشنهاد می‌کنم مطلب تورم را مطالعه کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *